KHK MSK NOVĚ NABÍZÍ SLUŽBU POLSKÉHO MÝTA

Službu polského systému elektronického mýta e-TOLL  je od 1. února 2022 možné vyřídit také na kontaktním místě v Krajské hospodářské komoře MSK na Výstavní ulici v Ostravě – Mariánských Horách.

Hospodářská komora ČR tuto službu pro české provozovatele motorových vozidel nabízí ve spolupráci se společností PaySystem s využitím certifikované palubní jednotky Billien OBU 5050.

Výhodou tohoto systému je transparentní oddělení platby projetého mýtného od platby za poskytované služby, není potřeba složitě řešit registraci a nastavení platby mýta přes mobilní aplikaci či externí lokační systém a řešit aktivaci a platbu za mobilní data v Polsku. Při změně řidiče OBU zůstává ve vozidle a to je tak okamžitě připraveno k další jízdě po zpoplatněných komunikacích.

Palubní jednotky Billien OBU 5050 se vyznačují vysokou spolehlivostí, kterou tato OBU jednotka prokázala dlouholetým bezproblémovým provozem v několika evropských zemích. Výhodou je také jednoduchá instalace bez technických znalostí nebo použití nářadí nebo přesný záznam trasy vozidla, který je klíčový pro správný výpočet mýtného. Jednotka má přehledný displej, který zobrazuje celkový provozní stav, stav předplaceného mýtného, stav signálu, přiřazené Business ID a další údaje, umožňuje také zobrazovaní textových zpráv zasílaných do palubní jednotky.

Registrace a aktivace zákaznického účtu v systému e-TOLL probíhá pomocí vytvořeného zákaznického účtu na portálu https://etoll.gov.pl/cz/.

Na výběr je zapůjčení palubní jednotky nebo její koupě, v obou případech projeté mýtné hradí zákazník v režimu PRE-PAY přímo provozovateli mýtného systému e-TOLL.

Pro oficiální informace týkající se provozu polského systému elektronického mýta lze využít www stránek: https://etoll.gov.pl/cz, a zákaznické linky na telefonních číslech: 800 101 101, +48 225 211 010, +48 225 197 777.

Více informací k této službě najdete na stránkách KHK MSK: https://www.khkmsk.cz/o-nas/sluzby/nove-myto/

Informační leták v PDF