Podnikatelský galavečer v Pietrowicích – další krok v polsko-české ekonomické spolupráci

Dne 11.02.2023 se ve městě Pietrowice Wielkie uskutečnil podnikatelský galavečer.

Šestnáctého ročníku Galavečera podnikatelů v Pietrowice Wielkie se zúčastnilo přes 350 účastníků a hostů. Již několik let se akce díky spádu a velkému zájmu koná v sále Společenského a kulturního centra v Pietrowicích Wielkie.

Dne 10. října 2019 se k memorandu, které předtím uzavřely hospodářské komory a útvary Západního subkraje a Moravskoslezského kraje, připojilo 12 polských a českých samospráv. A dnes, po pouhých třech letech, skupina signatářů již zahrnuje přes 40 podnikatelských subjektů a místních samospráv. Během tohoto galavečera se Obec Pietrowce Wielkie a okres Racibórz připojují ke skupině partnerů dohody, kteří deklarují spolupráci s hospodářskou samosprávou v aktivitách pro rozvoj ekonomického potenciálu přeshraničního regionu.

Za obec Pietrowice Wielkie dokument podepsali starosta obce Andrzej Wawrzynek a předseda rady obce Piotr Bajak za starostu okresu Grzegorz Swoboda a Adam Wajda předseda rady župy Racibórz. Řídící výbor memoranda zastupoval (za českou stranu) tajemník Řídícího výboru Petr Machej (Okresní hospodářská komora Karviná), a (za polskou stranu) Ireneusz Burek, předseda dozorčí rady Obchodní komory ve Wodzisławu Śląskim, člen řídícího výboru memoranda.

Více informací a foto zde.